Obserwatorzy

środa, 26 grudnia 2012

Święta moimi oczami

    Święta, czas w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, jemy pyszne jedzenie i świętujemy Narodziny Chrystusa. U mnie wygląda to w innny sposób, niż na pięknych filmach, gdzie wszyscy sztucznie uśmiechnięci do kamer pieką pierniczki. U mnie to jest spotkanie z kijem od mopa, szorowakiem do zlewu i ugniataczem do kartofli. Dwa tygodnie wcześniej zaczynają się porządki, choć nie ma co ukrywać, na święta znów jest bajzel. Tydzień przed świętami kupuje sie prezenty, które po tygodniu już i tak nie cieszą, choć dla mnie jest to po prostu strata pieniędzy na coś, czego się nie potrzebuje, ale żeby dostać najnowszego tableta wkręcę rodzicom kit jak bardzo ich kocham, to może mi kupią. Nie dość że żenujące to płytkie i płaskie. Nadchodzi 24 grudnia, wszyscy się denerwują, pierogi się nie chcą kleić, woda się rozlewa, a prezenty nie popakowane. Jak na wariackich papierach. W końcu gdy nadejdzie uroczysta kolacja i masz nadzieję że złapiesz oddech, wtem kursujesz między kuchnią a salonem, znosząc, przynosząc i nie wiadomo co robiąc. Wigilia się skończyła, wszyscy rozjechali się do domu, a Ty zostajesz jak goły na rogu stodoły z zapchanym zlewem, pobrudzonym barszczem obrusem i z nadzieją że za rok będzie lepiej.

   Opis wcześniej napisany prze zemnie nie ma na celu że się skarżę jak mi źle, tylko podzielenia się z Wami obrazem jakie to piękne wydają się święta na filmach, a jakie są naprawdę - przynajmniej u mnie.

15 komentarzy:

 1. No bo tak jest, świeta, święta i po świętach. Niby każdy ma się cieszyć radować. A tu praktycznie nie ma z czego. A filmy robią wodę z mózgu.
  Lubię święta ale dawno ich nie "czułam".
  Pozdrowienia
  trzymaj się tam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Niestety .. Dałabym wszystko żeby było inaczej, ale chyba nie wróci już ta atmosfera, nigdy ...

   Usuń
 3. zgadzam się z Tobą w 100%..
  zapraszam na mojego bloga, skomentuj, zaobserwuj na pewno się odwdzieczę :*
  alyy-alii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się, smutne trochę ...

  zapraszam : http://marta-kowalska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej! Fajny blog będę wpadać. Mam do Ciebie prośbę zaobserwuj mnie to ja zaobserwuje Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. dokładnieee... http://pola-love-it.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Prowadzisz super bloga! Będę odwiedzać♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. To miłe co mówisz - takie komentarze motywują ;)

   Usuń